Profil firmy

Produkty
Farmaceutické suroviny
Chemické produkty
Kosmetické produkty
lupénka - terapie
lupénka
lupénka ve vlasech
- vstup do e.shopu
Pivovarnictví

Kontakt


Česky
English
Léčebná terapie lupénky
Lupénka - PSARIAZOL

Léčebná terapie lupénky:

výrobky firmy Vladimed Ltd., řady Psariazol gel, Psariazol šampón a Psariazol lotion jsou určeny jako doplňkové produkty k léčebné terapii psoriázy. Tyto prostředky umožňují především normalizaci a regeneraci epitelu kůže u lidí trpících psoriázou, neurodermitidou a seboroickou dermatitidou.

Terapie trvá průměrně 55-60 dní, dálka je však závislá na řadě individuálních faktorů.

Výrobky byly schváleny Státním zdravotním ústavem a jsou notifikovány Ministerstvem zdravotnictví pod č.: REG-333-30.9.05/33294.

Po dobu terapie je třeba dodržovat následující podmínky:

Požadavky při používání přípravků řady Psariazol proti příznakům lupénky /psoriázy:

 • Nekonzumovat alkohol, cigarety, kávu, perlivé nápoje, tučná jídla, smažená jídla, mořské ryby, citrusy, jahody, maliny, ostružiny, meruňky, broskve, fíky, mandle, ořechy, tuky, čokoládu, kakao (ze sladkých výrobků se může konzumovat akátový med). Omezit pití černého čaje.
 • Lze jíst: Maso (netučné) vyjma vepřového – jen pečené a vařené, jako příloha možno vařené brambory, rýži, těstoviny – vše nesolené, bez tuku. Jeden den v týdnu je třeba nasadit dietu – odtučněné kyselé mléko (jogurt) do 1% tuku a jeden svazek petržele – toto se konzumuje celý den. Povoleny jsou banány.
 • Konzumovat hlavně zeleninu: Je třeba konzumovat velké množství čerstvé tuzemské zeleniny jako brokolice, špenát, okurky, celer, hrášek, fazolové lusky, salát, rajčata, a byliny jako kopřiva, šťovík, lebeda, hluchavka – v syrovém stavu nebo povařené v horké vodě a přimíchané do jídla.
Užití prostředků se provádí minimálně 2krát denně následujícím způsobem:
 • Tělo a hlava se umyje neutrálním mýdlem (šamponem), nejlépe dětským bez jakýchkoliv přísad, poté se vysuší měkkým ručníkem bez drbání, tření a fénování,
 • Tělo se na postižených místech potírá gelem celou dlaní krouživě, po 2-3 minutách se gel vpije do kůže.
 • V případě nutnosti, když kůže vyschne, cca za 15 min. se potře vepřovým sádlem (připravuje se ze „sádla“ prasete (sádla okolo střev vnitřního a podžeberního) ve vodní lázni a přidá se růžová voda, kolik jí vzniklá mast pojme). Uchovává se v chladničce. Alternativně je možno používat lékařskou vazelínu nebo Indulonu - univerzální A64.
 • Hlava se po umytí neutrálním šamponem (viz bod 1) ošetří Psariazol šamponem, který se po aplikaci nechá 45 min. působit. Hlava se po uplynutí doby opláchne čistou vodou, je potřeba dát pozor, aby se šampon nedostal do očí, poté se potře Psariazol lotionem !

Vedlejší účinky: 1. Při předchozí léčbě kortikosteroidními výrobky se může přihodit:
 • A) Po 10-15 dnech se mohou objevit nová svrbící ložiska. Tento proces trvá obvykle 14 dnů a po tuto dobu se cykly potírání postižených míst snižují na 1krát denně. Po odeznění popsaných reakcí se obnoví četnost potírání jako na začátku užívání.
 • B) Při souběžných nemocech jako je hypertenze není povoleno používání ?-blokátorů a AC inhibitorů, používání antibiotik tetracyklinové skupiny, Analgin – všechny formy, které zhoršují onemocnění. Je třeba použít jiné léky na léčbu vysokého tlaku či infekce.
Po ukončení léčby je velice vhodné provést selektivní terapii – fyzioterapii (ozařování UV záření- provádí sedo 20 procedur). Po 3 měsících se obnoví pigmentace kůže.

Souběžná léková terapie: V prvním měsíci by zákazník měl doplňkově užívat:

 • Imunomodulátor
 • Vitamin A a E – je třeba se poradit s Vaším ošetřujícím lékařem
 • Acidum folicum s vit. B12 – je třeba se poradit s Vaším ošetřujícím lékařem
 • Doporučeno užívat bylinné přípravky/extrakty na zvýšení imunitního systému.

Produkty řady Psariazol se uchovávají na chladném a větraném místě. Nesmí zmrznout nebo být vystaveny přímému slunečnímu svitu, jelikož jsou citlivé na světlo!!!

Veškeré nežádoucí změny, ke kterým dojde po dobu aplikace, musí být konzultovány mezi zákazníkem a lékařem neprodleně!!!

Vždy po třech týdnech se provádí kontrolní prohlídka.

Výrobky firmy Vladimed distribuuje výhradně firma Atypo s.r.o., Praha

zpět